02.04.2017 Lednice - krajská soutěž přípravek (komentář)

Lednice - krajská soutěž přípravek:

• FCSB - TJ Moravan Lednice   ...   4:8  (poločas 4:4)
  • FCSB - FC Kuřim  ...   11:7 (poločas 6:5)
V úvodním kole krajské soutěže přípravek jsme zajížděli do Lednice. Sympatický areál, skvělé hřiště, vstřícná atmosféra. V úvodním zápase s domácím týmem se na trávníku odehrávala nesmlouvavá fotbalová bitva. Byl to poměrně rychle vedený zápas s dramatickým průběhem. Rychle jsme se ujali vedení, aby jsme vzápětí uspokojením a laxností prohrávali o tři. Zvýšeným úsilím jsme srovnali skóre a v těchto fázích zápasu měli i více ze hry. Úvod druhé půle byl opět vyrovnaný, ale rozhodly dvě fatální chyby, kdy jsme doslova nabídli na stříbrném podnose soupeři dva góly. Kluci už nenašli psychické síly na zvrat a dva góly soupeře v závěru daly výsledku konečnou podobu.

V dalším zápase s Kuřimí jsme chtěli hlavně odčinit ošklivý debakl 6:16 z podzimní části a podařilo se. Úvod zápasu byl jako přes kopírák - naše rychlé vedení, uspokojení a dohánění ztráty tří gólů. Až důkladná rozmluva a redukce sestavy přinesla obrat nejen v obraze hry, ale i ve skóre. Naše hra byla v druhé půli  konečně taková, jak bych si ji představoval od začátku celého dne. Dravý, rychlý fotbal s aktivním napadáním, byť stále s drobnými technickými či kombinačními nedostatky. Rychle jsme navyšovali skóre, soupeř jen korigoval výsledek.

Stále platí to samé, za pochodu doháníme ztrátu z předchozích let, co se týká individuální techniky a vnímání hry jako takové. Pokud dokážeme i přes poněkud kostrbatý herní projev dosáhnout zajímavých výsledků, tak je to zejména díky bojovnosti a hernímu nasazení. To dnes bohužel nebylo od prvních minut samozřejmostí a někteří kluci se z herní a pohybové agónie :-)) neprobrali do konce celého herního setu. Zejména bojovností nás přejel domácí tým a zápas s Kuřimí jsme dokázali otočit až v okamžiku, kdy většinu času odehráli "válečníci" a nikoliv "účastníci zájezdu". Celková výsledná známka jako ve škole? Dvě mínus.