06.05. FCSB - Kohoutovice 3:14 (0:8) - (komentář), 08.05. FCSB - krajská soutěž (výsledky, krátký komentář)

sobota 06.05.  FCSB - TJ Tatran Kohoutovice  ...  3:14 (poločas 0:8) ...  14.kolo

branky:  Tomáš Mráz 3x

Vůbec jsme nechytili začátek zápasu, po 10 minutách to bylo 0:6 a schylovalo se k ošklivému debaklu. Poté jsme přeskupili řady, namísto 2-1-2 jsme se vrátili ke starému dobrému 2-2-1 a začali jsme stíhat. Zmizely velké díry ve středu pole, kluci se konečně začali zdravě rvát v osobních soubojích o míč a dokázali se prosazovat i v útoku. Dlouho však měli střeleckou smůlu ve vyložených šancích. Góly v naší síti už přibývaly o poznání skromněji (pro srovnání čas 0-10 minut ... 6 gólů, 11 - 50 minut ...8 gólů). Střelecky se prosadil dravý Tom - výborně! Dobrý výkon podali Johny s Matym v záloze a Viki s Ondrou v obraně. Martin v útoku byl důrazný a pro soupeře nepříjemný. Ráďa potřebuje chytnout rytmus po dlouhé absenci, Tobi si musí uvědomit, že do zápasu si přenášíme návyky z tréninku a pokud mákne tam, zlepší se i výkon v zápase. Pro Aleše platí totéž co pro Tobiho, navíc pokud nezačne hrát směrem dozadu po ztrátě míče a hrát pro tým, zůstane ne na půli cesty, ale ve čtvrtině. Nelze hrát jen dopředu a občas, kdy se mi chce. Pro hráče s takovým potenciálem to není dobrá vizitka. Nejlepším hráčem našeho týmu byl ovšem Páťa, měl spoustu těžkých zákroků.

Kluci, tohle byla sice vysoká porážka, ale čestná. Bylo to poctivě odehrané a nebýt strašného začátku, skóre mohlo být podstatně lepší. Je to výkon na kterém se dá stavět.

FCSB - ČAFC   ... 8:8

Vyměnili mi tým!!! Jinak si to totiž nedokážu vysvětlit. Vše co chybělo našemu týmu v  minulém týdnu na Čafce a v Líšni, tak najednou bylo tady. Bojovnost, dravost, nasazení, tým fungoval i po stránce komunikace, relativně slušná hra v poli a kvalitní zakončení. Takto se má hrát! Ve výsledku to byly dva hezké a dramatické duely, byť s trochu nešťastnou koncovkou v zápase s Kohoutovicemi. Ale to není tak důležité, to hlavní bylo, že se opět na hru našeho týmu dalo koukat a bylo to hezké i pro oko diváka.