14.04.2017 - FC Sparta Brno - FCSB 4:7 (1:2) 11.kolo mistrovský zápas (komentář)

FC Sparta Brno - FCSB  4:7 (poločas 1:2) ...11.kolo mistrovský zápas:

branky:  Aleš Marek 3x, Kryštof Křenek 2x, Adam Kukla, Matyáš Vrba

Překvapivé, leč plně zasloužené vítězství našeho týmu. Na podzim jsme na domácím hřišti prohráli poměrně jasně 0:6, ale odveta měla úplně jiný průběh. Kluci sice nevládli tak kvalitní kombinací jako sparťani, ale svým pohybem, rychlým přístupem k hráčům a důrazným presinkem jim podstatně zmenšili hřiště. Po zisku míče následovaly naše rychlé brejky do otevřené obrany soupeře. Tento způsob hry je hodně náročný na fyzickou kondici, ale takto budeme hrát vždy, fotbal musí být jízda od branky k brance, vyčkávací způsob hry nemám rád. Raději budeme hrát naplno aktivně 3/4 zápasu s tím, že nám dojdou síly a čestně prohrajeme, než být relativně svěží na konci zápasu po náhodné výhře s rozpaky nad průběhem hry. Nic z toho se však nestalo, někteří borci opravdu nabrali železnou kondici, vydrželi po celý zápas bez střídání jezdit po celém hřišti a na jejich výkonu nich stál celý tým (Kris, Viki, Maty). Pro Adama v bráně to byl po delší době křest ohněm, ale obstál, navíc se sladkou třešničkou na dortu v podobě precizně kopnutého přímáku. Aleš prokázal, že pokud myslí jen na fotbal a své schopnosti dá do služeb kolektivu, je rozdílovým hráčem. I když ke konci zápasu už šlapal vodu a nechtěl si to ve svém způsobu hry připustit. Ale na tom se dá zapracovat. Hrál výborně.  Kuba s výborným pohybem, Růža spolehlivě, Marty svým důrazem a  rychlostí  dělal obrovské problémy sparťanské obraně.
Kluci se ujali vedení, srovnáno bylo po našem klasickém nedorozumění před gólmanem, nicméně do poločasu jsme opět vedli. Po Adamově přímáku jsme zvýšili na 3:1, ale do 2 minut bylo srovnáno, malá krize a pokles pozornosti. Opět vedení, opět rychle srovnáno. Na klucích však byla vidět obrovská vůle po vítězství.  Zápas se zlomil cca 5 minut před koncem, kdy Aleš 2x a Maty dali výsledku konečnou podobu.

Výborně, kluci!!! Neusněte však na vavřínech, už v dalším zápase nás Medlánky mohou vrátit na zem. Pokud však zopakujete dnešní výkon, tak se nemusíte bát žádného soupeře!!!