17.-18.9.2016 - Krajská soutěž přípravek FCSB-Tišnov-Znojmo a Kohoutovice-FCSB mistr. zápas ... (krátký komentář)

Krajská soutěž přípravek 2. kolo - pořadatel FCSB:

• FCSB - 1.SC Znojmo   ...   4:4 (2:1)
  • FCSB - AFK Tišnov    ...   4:11 (2:6)
Se Znojmem kluci výborně dostupovali soupeře, byli důrazní v osobních soubojích a poměrně úspěšně kombinovali. Drobné chyby v defenzivě při snaze hrát konstruktivně nás sice stálo vítězství, ale výsledek, byť hezký, tak není podstatný. Důležitý je herní projev a ten byl tentokrát velmi slušný. Toto jsou právě výkony na kterých se dá stavět do budoucna.

V zápase s výborným týmem Tišnova nám však došla "šťáva". Tišnovští hráči byli rychlejší, důraznější a výborně kombinovali. Prohráli jsem s lepším týmem, nicméně kluci nedali svou kůži zadarmo.

Dobrý výkon, tato série krajské přípravky se mi líbila, je na čem stavět. Jen je potřeba stabilizovat výkonnost a vyvarovat se občasných výkyvů, které končí zbytečně vysokými porážkami.

Sestava:
  • Adam Kukla
  • Tobiáš Macek, Viktor Štěpánek, Aleš Marek, Matyáš Vrba
  • Jonáš Pelčák, Adam Růžička, Ondřej Šebesta, Alex

TJ Tatran Kohoutovice - FC Svratka Brno   ...  16:2 (poločas 5:1)  5. kolo městský přebor st. přípravek skupina G1A:

Tak toto se nepovedlo...zbytečně krutá porážka. Končil jsem včerejším povzdechem "vyvarovat se výkyvů" a přesně to se stalo. Kluci do zapasu přistoupili velmi laxně a po rychlých  a laciných gólech po zbytečných chybách před naší bránou to vzdali mentálně. Snížení v první půli, které dalo naději bylo rychle udušeno dalšími lacinými brankami v naší síti. Druhá půle od cca 40. minuty byla jen o dohrání. Mrzí mě, že nepříznivě vyvíjející se zápasy vzdáváme příliš brzy, navíc v těchto chvílích vyplývají na povrch určité negace z dřívějška. Škoda, zbytečně krutá porážka, takže zpátky na zem. Mrzí mě to zejména ve světle včerejšího dobrého výkonu se Znojmem a Tišnovem, kde Tišnov oplýval rozhodně lepším herním projevem než dnešní soupeř.

O vítězstvích a porážkách rozhoduje vedle herních schopností zejména mentální síla hráčů. To je oblast, ve které máme velké rezervy a musíme se na ni soustředit.