22.04.2016 FCSB - SK Tuřany 5:9 (0:3) ... 15.kolo (doplněn komentář k zápasu)

FCSB  - SK Tuřany  5:9 (poločas 0:3)...   15.kolo městský přebor skupina C:

branky: Tomáš Mráz 2x, Kryštof Křenek, Matyáš Vrba, Viktor Štěpánek

S malou odbočkou ke komentáři předchozího zápasu s holkami z Lokomotivy  - tento zápas je z kategorie porážek čestných a  současně poučných :-) Herně jsme obstáli, byli jsme fyzicky lépe disponovanému týmu Tuřan více než důstojným soupeřem, ale...rozhodl důraz v osobních soubojích před oběma brankami. Ve stěžejních  chvílích před soupeřovým gólmanem jsme nedokázali kvalitně zakončit a naopak před vlastní brankou jsme prohrávali souboje, které jsme měli ve své moci a ze kterých se rekrutovaly naprosto zbytečné góly. V první půli jsme předváděli slušný festival spálených šancí, za které jsme byli potrestáni občasnými, leč přesně zakončenými brejky (0:3). Ve druhé půli kluci dřeli ve snaze otočit výsledek, tentokrát už byli úspěšnější v proměňování vyložených šancí, nicméně zkraty před vlastní bránou vždy umožnily soupeři odskočit na bezpečný rozdíl ve skóre.  Přesto nemohu klukům vytýkat nic zásadního, zkrátka takové zápasy jsou a ještě budou....

Herně velmi slušné, výsledek mě tolik nezajímá, snad jen pro příjemnější pocit kluků mohlo být gólů v síti Tuřan více, šancí ke skórování byla spousta (máme aspoň inspiraci do téninkového procesu pro zlepšení). Zápas se musel líbit, byl to hezký "tempofotbal" od brány k bráně bez spekulací a hluchých míst. A pokud bavil všechny aktéry zápasu i diváky, tak co si více přát?